Passat wśród najchętniej importowanych aut

Zainteresowanie importem niemieckich samochodów wciąż nie spada. Tylko w tym roku Polacy ściągnęli z zagranicy ponad 450 tys. używanych egzemplarzy – w ścisłej czołówce modeli znajduje się Volkswagen Passat.

volkswagen-passat-b5W lipcu 2014 roku do Polski ściągnięto ponad 68 tysięcy używanych samochodów – to o 3 tys. więcej w porównaniu z czerwcem tego samego roku. Jeżeli tendencja ta będzie utrzymywała się do końca roku to wiele wskazuje na to, że zostanie pobity wynik z poprzedniego roku, gdy import używanych samochodów z zagranicy wyniósł ponad 711 tys. używanych aut.

Jakie samochody Polacy sprowadzają najczęściej? Wg portalu wp.pl najchętniej importujemy samochody rodzinne, a jeżeli chodzi o konkretne marki to dominuje Volkswagen oraz Opel. Wśród najchętniej importowanych Volkswagenów w ścisłej czołówce znajduje się Passat B5, którego do końca lipca 2014 roku ściągnięto do Polski w ilości 1098 sztuk. Większą popularnością cieszy się wyłącznie Volkswagen Golf czwartej generacji, który zawitał do naszego kraju w ilości 1223 egzemplarzy.