Category: Porady

Narzędzia do warsztatu – w co warto inwestować?

narzędzia warsztatowe

Każdy chłopiec w dzieciństwie miał dwa marzenia: zostać strażakiem bądź panem złota rączka. Rzeczywistość oraz dorosłe życie zweryfikowało niejednego z nas, jednak są i tacy, którym udało się owe życzenia zrealizować. Po dopełnieniu formalności oraz odebraniu kluczy do warsztatu marzeń, pozostaje więc zastanowić się, jakiego rodzaju narzędzia będą dla nas niezbędne. Od czego zacząć?

Kontynuuj czytanie

Klocki hamulcowe do aut wyścigowych a modele klasyczne

polecane klocki hamulcowe

Części samochodowe przeznaczone do pojazdów wyścigowych to elementy najwyższej klasy, przewyższające niemal pod każdym względem części zwykłych samochodów osobowych. Inżynierowie i projektanci pracujący dla zespołów wyścigowych urzeczywistniają wizje, częstokroć z gatunku science fiction. Pomysłowość wynalazców, wspomagana nowoczesną technologią obliczeniową sięga zenitu. Dotyczy to rozmaitych części samochodowych, w tym również klocków hamulcowych.

Kontynuuj czytanie

Kontrola sprawności i wymiana świec zapłonowych w Volkswagenie Passacie

części zamienne do VW Passata

Volkswagen Passat to samochód słynący z trwałych podzespołów. Niemniej jednak nawet w nim trzeba wymieniać takie elementy, jak świece zapłonowe, które ulegają zużyciu wskutek zwykłej eksploatacji każdego pojazdu. Kiedy należy wymienić te części? Jak odkryć, że świece działają niepoprawnie i potrzebne będą części zamienne do VW Passata?

Kontynuuj czytanie

Problemy z klimatyzacją w VW Passacie. Zobacz, co może być ich przyczyną

Części do VW Passata

Z każdym dniem robi się coraz cieplej. Kierowcy coraz częściej zaczynają otwierać okna w swoich samochodach i coraz częściej też uruchomiają klimatyzację. Często jednak ku ich zaskoczeniu okazuje się, że doskonale działająca w zeszłym roku klimatyzacja nagle zaczyna wykazywać najróżniejsze objawy niesprawności. Problemy te dotykają również tak niezawodnych aut, jak Volkswagen Passat. Z czego mogą …

Kontynuuj czytanie

Pompa wody – zastosowanie w silnikach

Każdy system napędowy narażony jest na działanie w ekstremalnych warunkach. Występowanie ogromnego tarcia, wytwarzanie się wysokich temperatur dodatnich mogą uszkodzić jego perfekcyjnie skalibrowane mechanizmy. Wymyślono wiec system chłodzenia, który idealnie chłodzi całość machiny napędowej. Przyjęło się nazywanie tych urządzeń pompami wodnymi. W rzeczywistości obecnie wykorzystuje się specjalistyczne ciecze chłodzące.

Kontynuuj czytanie

Na co uważać podczas wymiany elementów układu zawieszenia?

Bardzo często układ zawieszenia wymaga naprawy lub wymiany poszczególnych elementów. Zazwyczaj wahacze samochodowe połączone są z punktami mocowania w nadwoziu przy pomocy tulei metalowo-gumowych. Ich wymiana teoretycznie nie jest trudna, jednak błędy i niedopatrzenia podczas montażu mogą doprowadzić do ich szybszego zużywania, a tym samym krótszej żywotności. Aby uniknąć tego typu problemów, warto zastosować się …

Kontynuuj czytanie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Passata B5?

Passat B5 to bardzo popularny i chętnie kupowany samochód, dlatego trudno jest znaleźć zadbany egzemplarz z małym przebiegiem i bezwypadkowy. Jednak po przeczytaniu tego krótkiego artykułu dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę przed jego zakupem.

Kontynuuj czytanie