Volkswagen Passat GT trafia na rynek w USA

Europejscy fani sportowych samochodów z koncernu Volkswagena niebawem będą mogli pozazdrościć lokalnym klientom na rynku w Stanach Zjednoczonych. Volkswagen ma zamiar tam wprowadzić Passata w topowej odmianie GT.

Dlaczego klienci z Europy mają mieć powody do zazdrości, skoro na Starym Kontynencie oferowany jest już mocniejszy wariant Volkswagena Passata? Chodzi o parametry silnika. Volkswagen Passat w odmianie GT oferowany w Europie dostępny jest w najmocniejszym wariancie wraz z 240-konnym dieslem. Natomiast na potrzeby amerykańskiego rynku motoryzacyjnego przygotowano jeszcze mocniejsze opcje, zaś w najmocniejszej opcji, Volkswagen Passat GT otrzyma jednostkę napędową VR6, która będzie w stanie generować 280 KM mocy.

Niestety, prezentowana wersja Volkswagena Passata GT jest na razie tylko i wyłącznie prototypem. Wiele jednak wskazuje na to, że ta wersja koncepcyjna ma ogromne szanse na trafienie do seryjnej produkcji, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich zwolenników opisywanego modelu. Jeden rzut oka na auto wystarczy, aby stwierdzić, iż prezentuje się ono bardzo dobrze, zaś 6-cylindrowy silnik zamontowany pod maską pojazdu, który jest w stanie generować 280 KM mocy z 3,6 litrów dodaje całemu modelowi sporego smaczku.
A jak Wam się podoba nowy Volkswagen Passat GT?