Znamy wygląd nowego Passata CC

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej generacji Volkswagena Passata CC. Do Internetu przedostały się niedawno zdjęcia nowej odmiany tego auta, która zbiera same pochlebne komentarze.

nowy-volkswagen-passat-ccPierwsza generacja Volkswagena Passata z oznaczeniem CC trafiła na rynek motoryzacyjny w 2008 roku. Samochód ten został stworzony w oparciu o Passata B6. Cztery lata później auto przeszło facelifting, który objął także zmianę nazwy – została ona skrócona do Volkswagena CC. Co oznacza ten skrót? Szefostwo Volkswagena rozwija go jako „Comfort Coupe”. Zmiany w porównaniu ze standardową odmianą Passata polegają na zmianach w stylistyce. W wersji CC możemy zauważyć bardziej stylową, aczkolwiek nawiązującą do sportowych aut karoserię.

Niedawno do Internetu trafił projekt najnowszej odmiany Volkswagena Passata CC, który został stworzony przez grafików ze studia X-Tomi Design. Auto zostało przygotowane w oparciu o Passata B8. Jakie zmiany możemy zauważyć w tym modelu? Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć niżej poprowadzoną linię dachu, która sprawia, że auto wygląda bardziej na limuzynę. Oprócz tego, model ten został wyposażony w większe koła oraz wyraźnie agresywniejszy przód, co ma dowodzić o sportowym charakterze odmiany CC. Wiele wskazuje na to, że wersja produkcyjna będzie nawiązywać do przedstawionego projektu, jednak na oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać – przynajmniej do czasu przedstawienia oficjalnych projektów auta przez koncern Volkswagen.