Znamy wygląd odświeżonego Passata

Volkswagen Passat przeznaczony na rynek amerykański ma w przyszłym roku przejść spore zmiany. Na chwilę przed premierą samochodu, do sieci wyciekły zdjęcia tego auta po faceliftingu.

volkswagen-passat-usa-faceliftingJuż pierwszy rzut oka na „nowego” Passata pozwala nam zauważyć spore zmiany w porównaniu do aktualnie oferowanego modelu. Samochód otrzyma całkiem przeprojektowane zderzaki, nowy grill oraz całkiem nowe przednie oraz tylne reflektory wykonane w technologii LED. W przypadku liftingu samochodów, niekiedy najważniejsze bywają te delikatne akcenty, które podkreślają ich charakter. W Passacie ich nie zabraknie – mowa tu m.in. o licznych, chromowanych dodatkach, które prezentują się niezwykle okazale.

Co ciekawe, wraz z faceliftingiem nowego Volkswagena Passata, do sprzedaży na rynku amerykańskim ma trafić także sportowa odmiana charakteryzująca się oznaczeniem „R”. W tej wersji, samochód z pewnością otrzyma mocniejsze jednostki napędowe, które przełożą się na znacznie lepsze osiągi, ale zmiany będą dotyczyły także wyglądu pojazdu. Volkswagen Passat R otrzyma liczne, sportowe dodatki oraz znacznie agresywniejszy wygląd, który będzie podkreślony dzięki m.in. przeprojektowanemu, przedniemu zderzakowi oraz 19-calowymi felgami wykonanymi ze stopów metali lekkich.

Nowe odmiany Volkswagena Passata zaplanowane są na rok modelowy 2016, ale ich sprzedaż ma rozpocząć się jeszcze w grudniu br. Ceny samochodu będą rozpoczynały się od 22 440 dolarów, co w przełożeniu na złotówki daje nam ok. 85 tys. PLN.