Nowy Passat – sprzedaż jeszcze w tym roku

Już za miesiąc Volkswagen oficjalnie zaprezentuje mediom ósmą generację swojego czołowego produktu. Nowy Passat będzie miał swój debiut na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu.

volkswagen-logo-optMiłośnicy największego niemieckiego producenta samochodów już od dłuższego czasu spekulują nad nowym modelem Passata. Podobne fascynacje można zauważyć w środowisku dziennikarzy motoryzacyjnych. Twierdzą oni, że nowsza wersja będzie nie tylko lżejsza, ale też bardziej nowoczesna.

Nowy model ma być od poprzednika lżejszy o 85 kg. W standardowej wersji wyposażenia pojawią się światła LED, wyświetlacz HYD oraz zestaw kamer zapewniający kierowcy widok w promieniu 360 stopni. Jak na Volkswagena przystało będzie wygodnie i bezpiecznie.

Czym napędzana będzie najnowsza wersja Passata? Wiele wskazuje na to, że w wersji diesla znajdą się dwa silniki o pojemności 1.6 i 2.0 l. Zapewne więcej propozycji pojawi się w ofercie silników benzynowych: przewidywane są wersje 1.4 l TSI o mocy 125 KM oraz dwie jednostki 2.0 l, w których słabsza ma dysponować 220 KM a mocniejsza aż 280 KM. Zarówno wysokoprężne, jak i benzynowe jednostki napędowe nowego modelu VW spełniają normę spalin Euro6.

Podobno pojawić się ma również wersja hybrydowa samochodu. Do salonów sprzedaży nowy Passat trafi najprawdopodobniej późną jesienią 2014 roku.