Volkswagen Passat B8 oficjalne zaprezentowany

Volkswagen Passata ósmej generacji ma być według niemieckiego producenta „Najlepszym samochodem biznesowym w Europie”. Czy tak się faktycznie stanie? Czego możemy spodziewać się po najnowszym Passacie?

volkswagen-passat-b8Początkiem lipca miała miejsce oficjalna prezentacja tego auta. Już pierwszy rzut oka na najnowszego Passata sprawia, że samochód ten może się podobać. Volkswagen przykuwa ogromną uwagę do pojazdów o tej nazwie, nieco jednak zmieniając strategię i pomysł na ósmą generację. VW Passat B8 ma być skierowany przede wszystkim dla firm, może więc często zasilać nie tylko europejskie, ale także światowe floty.

Jeżeli chodzi o specyfikację to samochód mierzy 4767 mm długości, 1832 mm szerokości oraz 1456 mm wysokości. Natomiast jeżeli chodzi o wagę to w najlżejszej konfiguracji auto ważyć będzie 1312 kg. Najbardziej zauważalnie wzrósł rozstaw osi, który w porównaniu do poprzednika zyskał aż 79 mm (do 2791 mm w Passacie B8). Wraz ze zwiększonym rozstawem osi wzrósł również bagażnik, który w standardzie wynosi 650 litrów, a po złożeniu rzędu tylnych siedzeń wynosi aż 1780 litrów. Większe gabaryty auta przekładają się także na ilość miejsca w środku, m.in. na nogi dla pasażerów z tyłu.

Jakie silniki będą zasilały najnowszego Passata? Tutaj standardowo otrzymujemy szeroką gamę jednostek. Jedną z najchętniej wybieranych może być wersja 1.4 TSI w dwóch wariantach mocy – 125 KM i 150 KM, a także silnik 1.8 TSI o mocy 180 KM. Najmocniejsze, benzynowe motory stanowić będzie silnik 2.0 TSI, który w zależności od wariantu będzie w stanie wygenerować 220 KM lub w najmocniejszej wersji nawet 280 KM mocy. Inżynierowie Volkswagena nie zapomnieli także o miłośnikach wysokoprężnych silników. W tym zakresie w ofercie pojawi się m.in. jednostka napędowa o pojemności 1.6 TDI, która będzie w stanie generować 120 KM mocy, a także silnik 2.0 TDI w kilku wariantach mocy – 150 KM, 190 KM oraz 240 KM. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również odmiana hybrydowa – 1.4 TSI plug-in hybrid o łącznej mocy 211 KM.

Najnowszy Volkswagen Passat pełny będzie różnych dodatków bezpieczeństwa, wśród których warto wymienić systemy Side Assist, Rear Traffic Alert, Traffic Jam Assist, City Emergency Assist oraz Trailer Assist. Samochód można zamawiać już od 10-go lipca, a jego cena dla wersji sedan rozpoczyna się od 25 875 euro.